Zanim zdecydujesz się na druk całej belki tkaniny/dzianiny, skorzystaj z możliwości zrobienia prób, dających realny obraz przyszłego produktu. Błąd w doborze tkaniny, bądź odpowiedniego wzoru do materiału, może sporo kosztować. Korzystając z możliwości wykonania niskonakładowego druku, opisuję poniżej kilka próbek różnego typu tkanin, może się przyda? Jestem mile zaskoczona jakością druku i odwzorowaniem kolorów. Do testów wykorzystałam:

Welur tapicerski – 100% poliester – gramatura 320 g/m2 – trwała, wodoodporna tkanina sprawdzająca się dekoratorstwie wnętrz i w renowacji mebli.
Nadruk o wysyconych kolorach, połysk cechujący welury nadaje szlachetności materii.

Softshell – 100% poliester – gramatura 320 g/m2 – materiał lekki, o właściwościach izolacyjnych i wysokim komforcie użytkowania, wykorzystywany najczęściej do odzieży wierzchniej – “oddychających” kurtek wiatroodpornych.
Podobnie jak inne poliestrowe tkaniny jest bardzo wdzięczną powierzchnią do druku. Kolory są żywe, a matowe wykończenie tkaniny jest dodatkową wartością.

Panama – 100% bawełny – gramatura 260 g/m2 – gruba tkanina świetnie nadaje się na zasłony, rolety, obicia krzeseł i foteli, poduszki dekoracyjne i torby (shoperki).
Kolory wydruku nieco odbiegają od cyfrowej postaci, wynika to z przyjmowania pigmentu przez bawełnę. Przy ażurowym wzorze, czyli nie pokrywającym całkowitej powierzchni materiału, różnice nie są rażące.

Poly silk (jedwab poliestrowy) – 100% poliester – gramatura 100 g/m2 – wykonany z mikrowłókien imitujących jedwab, często tak nazywane są mieszanki tkanin, gdzie minimum 50% to poliester pozostała część to jedwab i inne. Lejąca, nieprzezroczysta, z lekkim połyskiem tkanina, przyjemna w dotyku, trwała mimo swej delikatności. Doskonały materiał na sukienki, koszule, bieliznę.
Żywe kolory nadruku – nawet bardziej niż w cyfrowej wersji, zachowane najdrobniejsze szczegóły printu.

Pin It on Pinterest